Şenel AkSOY Sitemap Şenel AkSOY RSS Şenel AKSOY - Facebook Beğeni
 Web Tasarım, Web Programlama, Bilgisayar ve Server Sistemleri

Web Proglama ve Yazılımı

ޞenel AKSOY web yazılımı, adsense, flash, yazılım, firma, otomasyon, güncel

İşinizi kolaylaştıran uygulamalar!

     Günümüzde her ne kadar farkında olmasak da web sitelerinin arka planında çeşitli web programlama unsurları yer almaktadır. Bir web programlama uygulaması bir iletişim formu kadar basit olabileceği gibi kapsamlı bir e-ticaret sitesi kadar karmaşık da olabilir. Bu programların her biri de hedefe en kısa yoldan ve en zahmetsiz şekilde ulaşmayı sağlayabilmelidir.

     En yaygın kullanılan web programlama türlerinden biri, var olan sitenin içeriğini bir yönetim paneli aracılığıyla değiştirip güncellenmesini sağlayan yapıdır. Bir başka uygulama da web üzerinden sipariş alma modülü olabilir.

Size özel!

     Sadece sizin ihtiyacınızı karşılamak için kodlanmış, bu yüzden sade, öğrenmesi ve uygulanması kolay, değiştirilmesi kolay, hedefe kitlenmiş web programları yazar.

Hayal gücünüzü sınırlamayın!

     Günlük iş yaşamı içerisinde size vakit kaybettiren, rutin, yorucu olan işlerinizi listeleyin. Amacınızı ve almak istediğiniz sonucu tarif edin. Program ekibi size bunun analizini yapsın, amaçlarınızı en iyi şekilde anlayıp en uygun ve en basit çözümü üretsin.

     Örneğin çok geniş bayi ağına sahip bir firma yapılan bir web uygulaması sayesinde bayileri arasında iş dağıtımı ve takibini çok kolay yapabilmektedir. Bu sayede eskiye oranla zaman, iş gücü, verimlilik ve maliyet açısından çok büyük avantajlar elde etmektedir.

Maliyet avantajı

     Yapılan program belli kurallar çerçevesinde çalışacağı için sizi ve ekibinizi daha iyi organize eder. Sonuç olarak verimi artırırken maliyeti düşürür. Ayrıca yazılacak program sadece ihtiyaçlarınıza yönelik olduğu ve hazır programlara göre çok daha az detay içerdiği için maliyeti daha düşük olacaktır.

Güven

     Süreklilik ilkesi doğrultusunda bu programlara hala destek vermekte, ihtiyaca göre yeni eklentiler yapmaktadır. Ayrıca yapılan tüm projeler en ince ayrıntısına kadar yazılır, sözleşme bu yazılı metin üzerinden yapılacağı için daha sonra ortaya çıkabilecek sorunlar engellenmiş olur.

Neden

     1. Uygulamanızın gerçek sahibi siz olursunuz. Yazılan kod açıktır, ilerde ister 'ya isterseniz başkasına yeni modüller ekletebilirsiniz.

     2. Ne için ne ödediğinizi bilirsiniz. İhtiyacınız olmayan güncellemeler için bir şey ödemek zorunda kalmazsınız. Veri girişi veya sorgulama için kullanıcı limiti gibi kısıtlamalarımız yoktur.

     3. Program size özel yazıldığı için görseli de size özgü olacaktır. Böylece uygulamanız sıradanlıktan kurtulacaktır.

     4. Yazılan web programında değişiklik yapılması gerekiyorsa, bu kolayca yapılabilir. Çünkü programınız sıfırdan sadece sizin için yazıldığından, göreceli olarak kodu basittir (hazır programlara göre). O yüzden eklemeler ve değişiklikler çok daha düşük maliyetle yapılabilir.

     5. Web uygulamanızı sıfırdan kodlayarak yazdığımız için, var olan başka bir programınıza da entegre edebiliriz. Böylece bizim yazdığımız uygulama, sizin var olan programınızdan veya veri tabanından veri çekebilir veya yazabilir. Bu da sizi mükerrer kayıt girme işinden kurtarabilir.

     6. Web programlama hizmetlerine ek olarak daha önce farklı programlara girilmiş verilerinizi yazılacak yeni programa aktarma, yenilerini ekleme işinizi de üstlenebilir.

     Bir web uygulaması mutlaka web sitesinin bir parçası olmak zorunda değildir. Yazılan bazı uygulamalar farklı bir isim altında firmanın web sitesinden bağımsız olarak da çalışabilmektedir. Bazen de sadece şirket bünyesindeki çalışanların kullanacağı web uygulaması lokal bir bilgisayar üzerinden de çalıştırılabilir.

     Gerektiğinde ek bileşenler kullanmaktan kaçınmaz. Şu anda, web üzerinde kullanılmak üzere yazılmış, ufak maliyetlere satın alınabilecek pek çok küçük uygulama var. Projenin durumuna göre bazen bu tip güçlü uygulamaları yazmak yerine satın almak daha akıllıca olabilir. İyi etüt edildikten ve gereken ar-ge yapıldıktan sonra hazır kod kullanmaktan da çekinmeyiz. , dokuz yıllık tecrübesiyle, PHP, ASP, .NET, Actionscript teknolojilerini kullanarak en basitinden en karmaşığına kadar birçok farklı sektöre başarılı projeler üretmiştir. program ekibi gücünü arkasındaki ar-ge ve tasarım ekibinden almaktadır.

     2011 yılı itibariyle internet kullanımı ülkemizde önemli oranda yükselme göstermiştir. Artık nüfusumuzun 30%'i internete hızlı bir şekilde ulaşabilir durumdadır ve insanların bir çoğu da zamanının büyük bir kısmını internet karşısında geçirmektedir. Bilgiye çok kolay ulaşılabilen böyle bir ortamda bir çok kişinin, hizmet almayı düşündükleri firma ile çalışmaya başlamadan önce yaptıkları neredeyse ilk şey firmanın internet sitesini ziyaret etmek olmaktadır.

     İnternet kullanımının bu denli yaygınlaşması kurumsal firmaların bir internet sitesine sahip olmasını artık zorunlu hale getirmiştir. Sektör de neredeyse bir yarış haline gelen internet sitelerindeki artış da göstermektedir ki bir çok firma bu yarışın gerisinde kalmayı istememektedir.

Mail Hesapları

     Ücretsiz e-posta servis sağlayıcılarının size sunmuş olduğu e-posta adresleri yerine kurumsallığınızı gösteren şirketinize özel e-posta hesaplarını kullanırsınız. Mail hesaplarınızı "Microsoft Outlook" mail programına rahatlıkla entegre edebilirsiniz..

Tüm Tarayıcılar ile Uyumlu Altyapı

     Çalışmalarımızda altyapıyı hazırlarken, internet explorer'ın sürümleri, firefox, google chrome, opera ve safari web tarayıcılarının göz önünde bulundurarak hazırlıyoruz. Böylelikle ziyaretçileriniz hangi tarayıcı ile giriş yaparlarsa yapsınlar web siteniz sorunsuz bir şekilde hizmet verecektir. Yani buda bizi..

Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

     Tüm web sitesi çalışmalarımızda google ve diğer tüm arama motorları altyapısına uygun olarak hazırlanmaktadır.

  Facebook'ta Paylaş

Web Tasarım

     Web sitesi tasarım mı yaptırmak istiyorsunuz? Veya var olan bir web sitenizi yenidenmi yapılandırmak istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Web sitenizi teslim ettikten ...

Devamı »

Web Programlama

     En yaygın kullanılan web programlama türlerinden biri, var olan sitenin içeriğini bir yönetim paneli aracılığıyla değiştirip güncellenmesini sağlayan yapıdır. Bir başka uygul...

Devamı »

Bilgisayar Sİstemleri

     Gündelik yaşamından müşteri kelimesini çıkartıp, iş ortağı anlayışını benimseyerek ticari hayatını devam ettiren bir kuruluş olmanın mutluluğu ile faaliyetin....

Devamı »

Server Sistemleri

     Kritik iş uygulamaları ve veri yönetimi için doğru sunucu çözümlerinin seçilmesi, gerek iş sürekliliği gerek veri güvenliği için çok önemlidir. bugün ve gelec...

Devamı »